PROJEKT ŠPANĚLSKY ONLINE

 

>PROJEKT ŠPANĚLSKY ONLINE<

je takovým mým duchovní dítětem. Věnovala jsem mu veškerý svůj čas a taky kus svého srdce.

Vypiplala jsem si  ho od miminka a už  jde pomalu  na vysokou 🙂

Dala jsem mu pevné základy španělštiny, udělal si několik jazykových zkoušek, poctivě si se mnou odchodil všechny hodiny na gymplu, v kurzech a odseděl si to i u mě v obýváku na privátních lekcích.

Aby toho neměl málo procestoval se mnou skoro celé Španělsko poznal místní zvyky, kulturu, našel si španělské přátele, pomáhal mi organizovat zájezdy se se školou... a před pár lety se mnou odjel taky sem, na Mallorcu.

Chvilku se rozkoukával a že si dá na čas pauzu a prázdniny! Hurá, bude klid. 🙂

Dlouho to ale nečinně nevydržel a nasadil mi brouka.

A začal: že by chtěl ostrov taky trochu poznat, ať mu poradím, kam a jak má jet a já nevím co všechno.Dobrý no. Máš to mít, povídám. Dostal průvodce po Mallorce.

A že bych mohla třeba sem tam něco napsat, nějaký ten článek a nestrkat si ho jen do šuplíku jako doteď,  když mám tolik let zkušeností s učením a s cestováním. No a to joo! To by se mi jako i líbilo.

To klíďo píďo začnu, povídám! A vznikl tenhle web. 🙂

Jenže on si nedal pokoj a jako vrchol všeho přišel s tím, že chce tady začít pracovat, ale neví, co k tomu všechno potřebuje vyřídit  a vůbec neví jak si třeba napsat životopis, jak to chodí na pohovoru a kde si má vlastně nějakou práci hledat?! AHA!

Poradila jsem.

Když si teda pak úspěšně našel první job, tak byl celý rozčarovaný, že se sice španělsky domluví, ale skoro nezná slovní zásobu v tom oboru, tak to začalo celé nanovo. Dostal, co chtěl - komplet příručku se slovníčkem pojmů a frázemi ve svém oboru (kdyby aspoň co čtvrt roku nestřídal, začal jako číšník, pak pomáhal v kuchyni, potom šel do autoservisu, loni v létě byl u zahradníků , v zimě zase chvíli dělal kde co na stavbě  a na sezonu že jde na hotel - bude recepční 🙂 No potěš koště! Uff!! 🙂

Ještě, že už jsem na vše dopředu připravená!! A nic mě nepřekvapí.

A aby ses mamko nenudila, víš kolik lidí z okolí má chuť se učit španělsky, ale  nemají čas chodit do kurzu, prostě a jednoduše nestíhají, chodí do školy /do práce, pozdě odpoledne přiběhnou domů s jazykem na vestě a ještě někam chodit! Pche!

Naše krásná Mallorca

Kolik z nich by se ale příště na dovči chtělo blýsknout a objednat si drink, koupit jízdenku v autobuse nebo se zeptat kde je ta katedrála, co podle mapy ne a ne najít?  Proč Ty dál neučíš - prostě  online? Však přes Skype to jde přece taky. Já už bych pro Tebe zájemce i měl...a pomůžu Ti se vším, chceš?

No jasněěě! A je to tady! A mám(e) vymalováno!

 

Zvažuješ životní změnu? 

Láká Tě pobyt na zkušenou v zahraničí?

Rezervuj si konzultaci a dozvíš se vše co to obnáší >>>>>

 

Bc. Lucie Brodová alias Španělka 🙂

Mám zájem o *