Moje cesta

Miluji Španělsko - jsem Španělka srdcem i duší...

španělštinou posedlá lektorka, nenapravitelná cestovatelka, srdcová průvodkyně  a zapálená odbornice na španělskou kuchyni. Už více než 15 let s vášní a láskou  učím španělštinu  a poskytuji ucelený pohled na Španělsko od A do Z.

Žiju si svůj španělský sen...už pár let...mým domovem je ráj na zemi  - sluncem zalitý ostrov  Mallorca a jsem  tady prostě šťastná a spokojená...ostatně, kdo by tady nebyl, že? 🙂

Je to celkem 22 let co se točím kolem španělštiny a Španělska a více než 15 let aktivně tento jazyk učím, nejprve v kurzech, jako koníček, potom přibyl gympl, a nakonec i hotelová škola, kde jsem se mohla řádně rozvášnit - konečně- taky jako cestovatelka a kuchařka :-),  a to mne moc bavilo!

Španělsko v srdci i v mysli

Tak jsem teda pěkně učila v jazykových školách, ve firmách, jako soukromá lektorka a později také  jako konzultantka - kam si zajet na dovolenou a co si uvařit.

Tohle už pak pro mne pomaličku, ale jistě znamenalo věnovat se naplno nejen španělštině , ale zacílit řádně taky na jejich kulturu, tradice, trošku víc historii, cestování,  kuchyni a speciality a s tím související možnosti nákupu středomořských delikatesek, kde  co ochutnat a proč zrovna tam! 🙂 No ale hlavně na životní styl Španělů...Nic z toho ale nebylo hned, dozrála jsem k tomu zkušenostmi a nadhledem po letech praxe.

Učení jako zábava?

Uff!  Prostě všechno a i to je málo 🙂 Výukové lekce jsem pak zaměřovala vždy také podle toho, kam to klienty táhlo a co je zajímalo, učila jsem to , co je bavilo a co potřebovali vědět - a to bavilo zase je!

Paráda. Učení se  jako zábava. Komenský by jásal. A jak to taky všem jde!

Toto všechno popsané výše mne tak pohltilo, že už jsem pak trochu ztratila orientaci v časoprostoru a  ve kterých zeměpisných šířkách vlastně bydlím!

A to mě bavilo taky! Žila jsem si prostě ve španělském světě - v ČESKU.

Moje cesty nejen do Španělska

Ten  zmiňovaný  zeměpisný "nedostatek" jsem si ráda kompenzovala každé léto a každé volno, které mi školství poskytovalo - a učitelé mají volno skoro pořád, že!

Postupně jsem sjezdila, v mém případě hlavně na čtyřech kolech po vlastní ose, celé  Španělsko, Itálii,  jižní Francie a Korsika, ostrovy Sardinii, Mallorcu, Tenerife  a mnoho dalších míst a zemí, na které jsem taky patřičně hrdá - Andorru, Gibraltar, San Marino, Monako, Portugalsko, Lichtenštejnsko atd.

Posbírala jsem tam cenné informace, zajímavosti, potkala bezva lidi a ochutnala co se dalo - i nedalo, bydlela kde to šlo...a mnohdy i nešlo....wow :-))

Školní výlety

Výpravy za dobrodružství jsem si neškudlila jen pro sebe a - studenti vy jen slintejte - vzala jsem je několikrát sebou - do Katalánska - a že to byly výpravy 🙂 no no ty nezapomenu nikdy!

A je to tady! 

Jednou mě jeden kamarád nazval "Španělka" - díky Fiki -  a už se to se mnou prostě táhne! 🙂

 V té době taky už sílil ten zvláštní pocit někde ve mě,  že by se něco mělo stát....že jsem se narodila o 1000 km více na sever než bych chtěla...

a taky  jsem se dočkala... 

po pár  nabídkách pracovních zakázek v zahraničí přišla jedna, která mě prostě dostala a já už nemohla váhat. Během pár týdnů jsem své závazky v Česku ukončila a prostě odjela....

A ano, tou destinací byla právě Mallorca. 🙂

Teprve tady na Mallorce jsem našla pravou životní cestu

Svobodné zaměstnání tady na ostrově mě profesně posunulo ještě  mnohem dále než  jsem čekala a mimo jiné umožnilo získat mnoho nových informací a kontaktů, poznat milé lidi, co tady žijí .

Rozhodla jsem se nenechat si ty získané zkušenosti jen pro sebe. Vždyť kolik vás teď asi stojí na začátku stejné cesty jako já před lety, máte tytéž obavy a otázky, které jsem  měla já sama, jen tenkrát v okolí nebyl nikdo, kdo by mi na ně odpověděl.

 

Projeď se mnou Mallorcu na čtyřech kolech

A jak začala má španělská cesta?

Na gymplu  jsem si jazyk vybrala protože se mi prostě líbil a lákala mě ta tenkrát ještě vzdálená a nepoznaná země. Přitahovala mě jako magnet - Španělky, vějíře, toreadoři, býci, tradice, příroda, životní styl a krásný, zvučný jazyk.  No a jako logické doplnění k mé angličtině, samozřejmě.

Po 2 letech jsem věděla, že to bude láska na celý život...po maturitě mě zocelili - doslova - na  FF OU, kde jsem na katedře romanistiky získala diplom Bakalářský v oboru Španělština v komerci a cestovním ruchu.

Po praxi v cestovním ruchu a působení jako průvodkyně ve Španělsku, konkrétně v Katalánsku a v Andalusii jsem se pevněji ukotvila v roce 2002 jako jazykářka na gymplu , učila jsem taky   ve státních a  městských  kurzech, vyučovala jsem jak externě , tak jako kmenový pedagog na odborných a hotelových školách (2012-2015) . V rámci dlouhodobých a stálých poptávek na dlouhodobé, intenzivní i speciálně zaměřené kurzy jsem vyučovala na jazykových školách.  Hlavně však jako mou srdcovku -  soukromě  u mne doma (2003-2017).

Prošla a prošlapala jsem spousty cest a cestiček a našla odpovědi na své otázky.

Teď se můžeš  ptát Ty...a já Ti odpovím, jak nejlépe umím.

Naučíš se mluvit španělsky a hlavně se domluvit. Rozlouskneme spolu nějaký  španělský oříšek , který Ti vrtá v hlavě.  Naučíš se vše potřebné a uděláš třeba ten první krok k  té Tvé španělské cestě, ať už bude pracovní nebo jen prázdninová.

Přidej se! 🙂

 

Na to co nabízím v online světě přes Skype se můžeš kouknou tady>>>>

Chceš se učit rovnou na Mallorce? Mám variantu KLASIK I LUXUS  - tak tudy prosím>>>>